Úvod » Pianina

Pianina Burger & Jacobi

Historie značky

Řemeslník Christian Burger od roku 1872 vyráběl ve své dílně v Burgdorfu ve Švýcarském kantonu Bern nástroje s technickou precizností. V krátké době byly prostory dílny nedostatečné a tak v roce 1875 Ch. Burger využil příležitosti přestěhovat své dílny do větších prostor v nedalekém Bielu, kde o čtyři roky později začal spolupracovat se svým zetěm, řemeslníkem z Thunu, Hermanem Jacobim.

Tím vznikla značka Burger & Jacobi, která se svými pianiny a klavíry doprovázela ve své více než stoleté historii na koncertech tisíce umělců a milovníků hry na klavír.

Úspěch nástrojů Burger & Jacobi byl od počátku výsledkem zručnosti a snah čtyř generací rodiny zakladatelů. Mimořádné vlastnosti klavírů jsou výsledkem solidní a trvanlivé konstrukce a používání prvotřídních materiálů. Během více než stoleté historie značka získala uznání a ocenění od početných zákazníků. Za zmínku stojí ocenění od slavného Johannese Brahmse: "Je to výborný nástroj a ve svém oboru skutečně příkladný. Jsem si jist, že se mu dostane uznání a úspěch."

Značka nejdříve dosáhla úspěchu při prezentaci na trhu v Itálii, Švýcarsku, Nizozemí a Francii. Vývojem a zdokonalováním výroby během posledních deseti let dosáhly nástroje Burger & Jacobi špičkové úrovně a distribuce mohla být rozšířena i mimo Evropu do USA, Japonska a některých asijských zemí. O oblibě nástrojů Burger & Jacobi svědčí i fakt, že bylo vyrobeno již přes 100.000 pianin a klavírů této značky.

V roce 1990 značku Burger & Jacobi koupila římská skupina Ciampi, která se díky zkušenosti tří generací pracujících v tomto oboru v roce 2010 rozhodla rozšířit výrobu na evropském trhu a svěřila organizaci nového projektu firmě Black & White se sídlem u Hradce Králové v České republice, vedené panem Janem Rezem. Díky spolupráci řemeslníků, kteří mají dlouholetou zkušenost v předních továrnách na výrobu klavírů v České republice a v Německu, značka Burger & Jacobi přináší na trh prvotřídní studijní nástroje "Made in Europe", které jsou pro zákazníky bezpečnou dlouhodobou investicí.


Při výrobě mechanik a klávesnic byla v roce 2010 zahájena úzká spolupráce s továrnou DETOA v České republice, která již používá nejmodernější zařízení na trhu pro výrobu komponentů. Detailní manuální kontrola při montáži zaručuje dokonalé seřízení mechaniky, což umožňuje dosažení ideální váhy a rychlosti pro každého klavíristu.